26 فروردین 1396 ساعت 10:20
سوال:  برای پسردار شدن چی بخوریم و چی نخوریم؟
جواب:


رژیم غذایی مربوط به پسردار شدن را باید حداقل دو پریود ماهانه قبل از تاریخ پیش بینی شده برای بارداری  یعنی حداقل 2 ماه قبل از اقدام به بارداری شروع کنید و رژیم باید تا زمانی که بارداری با انجام تست های آزمایشگاهی دقیقاً مشخص می شود، ادامه داشته باشد.

ابتدا باید مطمئن شویم که ممنوعیتی برای اجرای رژیم نداشته باشید. مثلاً رعایت رژیم غذایی برای پسردار شدن در موارد: فشار خون بالا، ناراحتی های قلبی و نارسایی های کلیوی ممنوع است. 
برای پسردار شدن باید از مواد غذایی حاوی سدیم و پتاسیم بالا استفاده کرد و مصرف کلسیم محدود گردد. مواد غذایی زیر توصیه می شود:
مرکبات- زردآلود- آناناس- موز- هلو- گلابی- سیب- گوجه سبز- آلو- خیار- خرما- گیلاس- تمشک- توت فرنگی- انجیر- خربزه- آب میوه و سبزی- حبوبات- کنگرفرنگی- گوجه فرنگی- پیاز- چغندرقرمز- زیتون- قارچ- کلم- ذرت- نخودسبز- سیب زمینی- سبوس- گندم- شاه بلوط- تره شاهی- کنسرو ماهی- ژامبون- کره- ماء الشعیر- کلوچه- نوشابه گازدار- نقل- قهوه- چای- مایونز.


همچنین برای پسردارشدن:

باید زن و شوهر روزی چند خرما بخورند. نوشیدن جوشاندۀ کاسنی نیز توصیه می شود.

در زمان لقاح و نزدیکی شوهر باید غذاهای گرم مانند خرمای زیاد، انجیر، پسته، بادام، فندق، کشمش، نارگیل، شکلات و مواد قندی میل کند تا خون او خاصیت اسیدی پیدا کند. در این زمان زن باید از رژیمی پیروی کند که خون او خاصیت قلیایی پیدا کند. یعنی انگور، توت فرنگی، تمشک، مرکبات، لیمو و میوه های ترش، جوش شیرین و ... میل کند و از خوردن گوشت، سرکه، قارچ، شوید و رازیانه خودداری کند.

مصرف یک فنجان قهوه توسط شوهر قبل از مقاربت به منظور پسردارشدن می تواند مفید باشد. البته مصرف زیاد آن بر روی اسپرم ها اثر منفی دارد. و شما دوست عزیز این را بدانید که حداقل باید 2 تا 3 ماه قبل از بارداری از رژیمتان تبعیت کنید.

نکته ای که در اینجا مهم می باشد این است که حالت قلیایی ترشحات گردن رحم با پیشرفت سن کاهش می یابد و همین امر باعث ایجاد جنین دختر در بین افراد با سنین بالا می گردد ولی باز با شستشوی محلول گفته شده می توانید شانس پسردارشدن را بالا ببرید.

مقالات مرتبط


سوالات مرتبط
  21 تیر 1396 ساعت 20:46
سوال: بعد از سقط چه غذاهایی نخوریم تا سریع تر به شرایط باروری برگردیم؟
جواب:

سقط جنین حدود 15 درصد از حاملگی را در سه ماهه اول تحت تاثیر قرار می دهد و معمولا به دلیل اختلالات ژنتیکی در جنین ایجاد می شود. پایان ناگهانی حاملگی اغلب باعث تغییرات عاطفی و جسمی در زنان شده و با درد، خونریزی و سرگیجه همراه است. علاوه بر استراحت کافی، باید نکاتی را در برنامه غذایی روزانه خود لحاظ کنید تا زودتر بتوانید بهبود پیدا کرده و به شرایط باروری برگردید.

1. محدود کردن کربوهیدرات،  قند و شکر، شیر و گوشت پرچرب و اسیدهای چرب ترانس
پرسش و پاسخ...
اگر جواب سوالت رو پیدا در بالا پیدا نکردی، بپرس تا اولین فرصت کارشناسان مادری به شما پاسخ بدهند.
لطفا قبل از ارسال پرسش در مجموعه مورد نظر خود بگردید تا اگر پاسخ خود را یافتید دیگر منتظر پاسخ جدید نمانید . و موضوع دیگر اینکه پرسش هایی که قبلا شده اند و شما همان و یا مشابه آن را ارسال کنید نمایش داده نمیشود. با تشکر ( گروه اینترنتی مادری )
کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به گروه مادری می باشد. 1395

متن ارسال شده به این بخش