لباس بارداری
25 شهریور 1396 ساعت 20:12
0 نظرات

با توجه به اهمیت بارداری و شرایط خاص آن،یکی از دغدغه های خانم ها در بارداری پوشیدن لباس مناسب است. درباره لباس‌های بارداری باید به نكات زیادی توجه كرد چون قرار است نه ماه شما و فرزندتان کاملا راحت باشید و لباسی كه برای این دوران انتخاب می كنید بخشی از راحتی را فراهم می كند.

رنگ لباس

خیلی‌ها اعتقاد دارند، برای مخفی كردن تغییر شكل بدن هنگام بارداری، باید از رنگ‌های تیره‌ای مثل مشكی، قهوه‌ای و خاكی استفاده كنید،اما شما به رنگ‌های شادتری نیاز دارید تا روزهای بارداری‌تان را زیباتر بكنند! بنابراین استفاده از رنگ‌های شاد را فراموش نكنید.

در محل كار چه بپوشم؟

خیلی از خانم‌های باردار در ماه‌های اولیه بارداری همچنان به انجام وظایف شغلی‌شان می‌پردازند. برای این خانم‌ها هم توصیه‌هایی داریم؛ هر چقدر كه در خانه پوشیدن رنگ‌های شاد آزاد است، بیرون از خانه بهتر است از رنگ‌های تیره استفاده كنید دلیلش هم راحت‌تر بودن خودتان است.

برای انتخاب مانتو می‌توانید سراغ پانچوها بروید چون آزاد و راحت هستند. ترجیحا پانچوهایی با آستین‌های دوخته شده را انتخاب كنید، چون حركت هنگام بارداری كار چندان ساده‌ای نیست و هر چقدر آزادی حركتی بیشتری در پانچوی‌تان داشته باشید، پانچوی شما گزینه مناسب‌تری خواهد بود. بهتر است بالاپوش‌تان دكمه‌های زیادی هم نداشته باشد. قد پانچویتان (مانتوی‌تان) نباید خیلی‌كوتاه باشد و نباید هم خیلی بلند باشد. در فصل‌های سرد هم احتمالا پانچوها بهترین انتخاب خواهند بود، فقط به اندازه كافی گرم نیستند و باید زیرشان لباس‌های گرمی بپوشید.

برای شلوارتان هم سراغ شلوارهای كشی گشاد با رنگ‌های تیره بروید كه در آن‌ها راحت هستید.

انتخاب بلوز و ژاكت

برای انتخاب ژاكت و بلوز از مدل‌هایی استفاده كنید كه بالاتنه‌شان نسبتا تنگ است و از روی شكم به‌صورت باز و آزاد قرار می‌گیرند، این‌طوری كمتر چاق به‌نظر می‌آیید. سعی كنید از مدل‌های 3 دكمه استفاده كنید كه بالای‌شان بسته می‌شود اما قسمت پایینی‌شان آزاد می‌ماند، به‌خصوص روی شكم باید كاملا آزاد باشد. به جنس لباس‌تان هم دقت كنید؛ از پارچه‌های پشمی یا سایر جنس‌هایی كه كرك پس می‌دهند استفاده نكنید.

به جنس پارچه لباس‌های بارداری توجه كنید

پوست خانم‌ها در ایام بارداری بسیار حساس می‌شود. ایجاد حساسیت و خارش بر سطح پوست خانم‌های باردار یكی از دردسرهایی است كه لباس‌هایی با پارچه‌های مصنوعی ایجاد می‌كنند. پارچه‌هایی كه در بافت آن‌ها مقادیر بالایی از نایلون به كار رفته است می‌تواند باعث ناراحتی پوستی شود. بهترین پارچه برای این دوران كتان است و از این پارچه مناسب برای این روزها استفاده كنید. پارچه كتان باعث تعریق زیاد نمی‌شود و به اكسیژن‌رسانی پوست هم كمك می‌كند. كاملا هم ضد‌حساسیت است و راحتی‌تان را فراهم می‌كند!

چه كفشی بپوشم؟

بارداری می تواند تاثیرات بدی روی سلامت پاهای شما داشته باشد، اگر كفش مناسبی انتخاب نكنید. تغییرات هورمونی، افزایش وزن، پاهای دردناك یا متورم و كمر درد همگی می‌توانند روی سلامت پاهای‌تان چه طی 9 ماه بارداری و چه بعد از آن تاثیر بگذارند.

در همان مراحل اول از خریدن كفش‌های بندی خودداری كنید چون بستن این بندها به‌خصوص در ماه‌های آخر اصلا كار آسانی نیست و شما را دچار دردسر می كند. بهتر است از كفش هایی استفاده كنید كه به راحتی می توانید بپوشیدشان و به راحتی هم می توانید از پای‌تان خارج‌شان كنید.

مطالب مرتبط
کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به گروه مادری می باشد. 1395

متن ارسال شده به این بخش