توصیه های انعقاد نطفه از دیدگاه اسلام و روایات (قسمت اول)
22 تیر 1396 ساعت 23:11
0 نظرات

كودك هدیه ی آسمانیست كه از سوی خداوند مهربان عطا می شود و یكی از بهترین عوامل زیبایی بخش حیات آدمی است. طراوتی كه حضور كودك در زندگی با خود به همراه می آورد، سبب نشاط معنوی پدر و مادر خواهد بود. كودكان از ملكوت پاك و نورانی هستند و پس از طی كانال وجودی پدر و مادر پا به عرصه این نظام دنیایی می گذارند، همانند آبی زلال و پاك كه از آسمان فرستاده می شود.

در روایات متعددی به پدران و مادران سفارش شده است که در حین نزدیکی با وضو بوده و به یاد خدا باشند. بدیهی است یاد خدا موجب آرامش قلب می شود و در فرزند اثر مثبتی خواهد داشت. همچنین رغبت و میل قوی جنسی زوجین، در زیبایی جنین و هوشمندی وی اثری قطعی خواهد نهاد. ترس و اظطراب والدین به هنگام عمل زناشویی، بدترین تاثیر را بر روی طفل می گذارد؛ همانگونه که آرامش خاطر پدر و مادر، تاثیر بس نیکو در فرزند می نهد .

در حدیثی از معصومین (ع) نقل شده است که فرموده اند: در شبی که از مسافرت بر می گردید و همینطور در شبی که می خواهید به مسافرت بروید، نزدیکی نکنید.
از امام صادق نقل شده که فرمودند: در شب، زفاف کنید و در روز ولیمه دهید.

همچنین در روایات اسلامی، از انعقاد نطفه در برخی زمان ها و حالات نهی شده و فرزند حاصل از این آمیزش را معیوب دانسته است، بعضی از این موارد عبارتند از:

  • عوامل طبیعی و تاثیر آنها بر روی بدن

۱- اشعه گاما:

جنس اشعه گاما از ذرات انرژی بوده و از این رو خاصیت نفوذ آن بسیار زیاد است. این اشعه مضر، در نور خورشید وجود دارد و اثرات منفی زیادی بر سلولهای اولیه دارد که تقریبا بعد از سی سال ظاهر می شود.
نقل شده که حضرت رسول اکرم (ع) به علی (ع) فرمودند: یا علی در مقابل نور خورشید مجامعت مکن مگر اینکه پرده ای بیاویزی که شما را بپوشاند؛ زیرا اگر در آن حال فرزندی به وجود آید؛ همیشه در حال پریشانی و فقر است تا بمیرد.

۳- اشعه ماورا بنفش:

این اشعه دارای فوائد و مضراتی است. از آن جمله تغییراتی است که بر روی نسل و نژاد ایجاد می کنند.

۳- اشعه مجهول:

این اشعه از کرات دیگر به زمین می رسد؛ البته بنا به موقعیت فصول سال؛ فشارهوا؛ رطوبت، خشکی، کسوف، خسوف و غیره. در روایات هم بدست می آید که از جمله اوقات مکروه برای جماع، هنگام کسوف و خسوف و بادهای تند و زلزله است.

ادامه در قسمت دوم...

مطالب مرتبط
کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به گروه مادری می باشد. 1395

متن ارسال شده به این بخش