گیاهی که در روایات برای پسر دار شدن معرفی شده است.
22 تیر 1396 ساعت 20:30
0 نظرات

مهمترین مسئله در مورد نوزاد این است که سالم باشد، اما اگر به هر دلیلی تصمیم دارید پسردار شوید، می‌توانید با کمک این مطلب به هدف خود برسید.

در روایتی از امام صادق (ع) آمده است: «بر تو باد خوردن کاسنی که منی را افزایش می‌دهد، فرزندان را زیاد می‌کند و مزاج و گرمی ملایمی دارد که باعث پسردار شدن می‌شود.» (وسایل‏الشیعه، ج ۲۵، ص ۱۷۹)

همچنین در روایت دیگری ایشان فرموده اند: «هر کس دوست دارد مالش زیاد شود و پسردار شود؛ کاسنی زیاد بخورد.» (وسایل‏الشیعه، ج ۲۵، ص ۱۸۱)

امام رضا(ع) هم درباره ی کاسنی می فرماید: سبزی کاسنی بخورید چرا که آن، مال و فرزند را زیاد می کند و هر کس که دوست دارد مال و فرزندش زیاد شود به خوردن کاسنی مداومت نماید. (مکارم الاخلاق، ص ۱۷۸)

در مورد کاسنی رعایت شرایط مصرف بسیار مهم است؛ از جمله این مسایل که در روایات شریف به آن اشاره شده است:

  1. کاسنی باید صبح زود که ژاله صبحگاهی بر روی آن نشسته است مصرف شود.
  2. از تکاندن، خرد کردن و تمیز کردن آن خودداری شود؛ به عبارت دیگر باید برگ کاسنی را به آرامی چید و بدون گردگیری یا شستن، به همراه آبی که روی آن نشسته است میل کرد. در روایات شریف تصریح شده است که این قطرات آب که روی کاسنی نشسته اند از بهشت آمده اند و همین ها هستند که باروری را افزایش می دهند.
  3. در احادیث شریف توصیه به مداومت بر خوردن کاسنی شده است؛ لذا برای حصول نتیجه درمانی باید صبر کرد.
  4. اگر چه عرق کاسنی هم برای افراد نابارور تجویز می شود و نتیجه بخش هم هست؛ امّا آنچه که در احادیث به خوردن آن سفارش شده است« سبزی کاسنی» است؛ بنابراین خوردن عرق کاسنی و تخم کاسنی نمی تواند نتایج گفته شده در روایات را به طور کامل به همراه داشته باشد؛ ولی خالی از نتیجه هم نخواهد بود.
  5. نکته آخر این که کاسنی تقریباً به همه افراد با هر مزاجی می سازد و کسانی که با خوردن کاسنی دچار مشکل شوند بسیار نادر هستند.
مطالب مرتبط
کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به گروه مادری می باشد. 1395

متن ارسال شده به این بخش