چطور با یک زایمان غیرمنتظره مقابله کنیم؟
15 تیر 1396 ساعت 23:24
0 نظرات

بسیاری از پزشکان و ماماها از بیماران خود می‌خواهند که برای زایمان شان از قبل برنامه ریزی کنند تا اگر اتفاق غیر منتظره ای افتاد آمادگی آن را داشته باشند، مثلا برخی از خانم‌ها باید سزارین شوند، امری که ممکن است چندان مورد علاقه آنها نباشد.

  • در ادامه نکاتی ارائه شده که می‌توانید با استفاده از آنها با یک زایمان غیرمنتظره مقابله کنید: 
  1. احساس غم، خشم، گناه و هر چیز دیگر را به رسمیت بشناسید.
  2. با کسی که به او اعتماد دارید و می‌دانید شنونده خوبی است، صحبت کنید. مثلا می‌توانید با یکی از دوستان یا اعضای یک گروه حامی آنلاین مشورت کنید تا مشکلات احساسی خود را حل و فصل کنید.
  3. در مورد تجربیات خود بنویسید.
  4. افرادی را که باعث ناامیدی‌تان می‌شوند، نادیده بگیرید. حتی اگر یک بارداری سالم و بی‌خطر داشته باشید، داشتن احساسات ضد و نقیض یک امر طبیعی است.
  • با پزشک تان به اندازه کافی صحبت کنید.

بارداری علاوه بر مدیریت مسائل عاطفی، نیازمند مقابله با چالش‌های جانبی و حسابگرانه ای که شامل برنامه‌ریزی برای مراقبت از کودکان و تنظیم زمان کار می‌شود. اگر احساس می‌کنید بیش از حد درگیر این مسائل شده‌اید، یکی دو دقیقه دست نگه دارید و به علت تمام این مسائل فکر کنید؛ خواهید دید که سلامت شما و نوزادتان از یبشترین اهمیت برخوردار است.
داشتن قرارهای ملاقات اضافی و انجام آزمایشات بیشتر در واقع فرصتی است برای اینکه از وضعیت خود مطمئن شوید و بدانید در چه وضعیتی هستید. بنابراین، از قرارهای ملاقات‌تان با پزشک بیشترین استفاده را ببرید و ابهامات خود را در این جلسات مطرح کنید. تا می‌توانید درباره بارداری اطلاعات جمع کنید. اگر بتوانید از این رویکرد استفاده کنید، می‌توانید بر احساسات خود کنترل داشته باشید. امری که باعث می‌شود کمتر دچار احساس خشم و یا ترس شوید.

بنابراین سعی کنید با پزشک مسئول مراقبت های بهداشتی خود رابطه خوبی داشته باشید تا بتوانید سؤالات و ابهامات خود را به راحتی مطرح کنید. همیشه این احتمال وجود دارد که سؤالات مورد نظرتان را در طول جلسه فراموش کنید. بنابراین بهتر است یک یا دو روز قبل از قرار ملاقات، فهرستی از سوالات و نگرانی‌های خود تهیه کنید تا در طول جلسه از پزشک‌تان بپرسید. سوالات خود را مختصر و مفید مطرح کنید. باید در طول این جلسات از نحوه مصرف داروها و دوران نقاهت خود اطمینان یابید و هیچ شک و شبهه دیگری نداشته باشید.
در صورت امکان، یکی از اعضای خانواده یا دوستان‌تان را همراه خود داشته باشید. به این ترتیب، یک گوش دیگر دارید که به لحاظ عاطفی نیز حامی شماست.

مطالب مرتبط
کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به گروه مادری می باشد. 1395

متن ارسال شده به این بخش