در زایمان طبیعی به این موارد توجه کنید!
27 اردیبهشت 1396 ساعت 12:44
0 نظرات

 مادرانی که تصمیم گرفته اند تا زایمان طبیعی داشته باشند باید به موارد زیر توجه داشته باشند.

۱- به داستان های وحشتناک دیگران گوش ندهید!

اگر طرز فکر مثبت داشته باشید، همه چیز دارید. شاید دخترخاله تان در مورد وضعیت اضطراری زایمانش یا خانم همسایه در مورد نوزادی دیررس با سری بزرگ بخواهند برای شما داستان های ترسناک تعریف کنند اما دلیلی وجود ندارد که پای صحبت های آن ها بنشینید و ترس به دل خود راه دهید. نگرش "من می توانم" را از دست ندهید و دید منفی را از ذهن خود کاملا دور کنید. داستان ها و تجربه های زیادی از موفق بودن زایمان های طبیعی افراد وجود دارند که می توانید مطالعه کنید.

۲- نیازهای همسرتان را فراموش نکنید!

با اینکه بیشترین زمان دوره بارداری را سپری کرده اید، اما در دوره نزدیک به زایمان و زایمان نیاز جسمانی و عاطفی هر دوی شما بیشتر می شود. اگر همسرتان راحت باشد، استراحت کامل داشته باشد و بی آب و غذا نماند، بهتر می تواند شما را کمک کند.

۳- خود را گرسنه نگاه ندارید!

هیچ چیز نباید باعث شود که در صرف وعده های غذایی شما اختلال بوجود بیاید. مخصوصا با نزدیک شدن زمان زایمان به انرژی بیشتری نیاز دارید. اگر فکر می کنید زمان وضع حمل فرا رسیده است و خانه را به مقصد بیمارستان ترک می کنید نباید احساس گرسنگی یا ضعف داشته باشید. این احتمال وجود دارد که در برخی مواقع به موازات فشارهای وارده برای خروج نوزاد، دفع مدفوع نیز بخاطر غذای قبلا خورده شده صورت گیرد اما به گفته برخی از زنان، در آن موقع این موضوع اهمیتی ندارد و تنها چیزی که به آن فکر می کنید انرژی است که برای زایمان لازم دارید.

۴- اگر زایمان طبیعی شما آن گونه که انتظار داشتید پیش نرفت خود را سرزنش نکنید!

تا هر میزان و درجه ای که زایمان طبیعی را دنبال کرده اید باید به خودتان افتخار کنید. زنان زیادی هستند که بعد از چند هفته مجبور به استفاده از بعضی داروها و یا انجام برخی عمل های پزشکی بوده اند. به خاطر داشته باشید که هدف شما از زایمان طبیعی سلامت شما و فرزند شما است بنابراین نباید آن را با هیچ چیزی معاوضه کنید.

منبع: parents.com

مطالب مرتبط
کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به گروه مادری می باشد. 1395

متن ارسال شده به این بخش