مصرف ویتامین D در دوران بارداری و کاهش خطر ابتلای کودک به آلرژی ها
20 اردیبهشت 1396 ساعت 14:59
0 نظرات

این روزها نوزادان زیادی با آلرژی های جدی متولد می شوند، اما تحقیقات اخیر نشان می دهد که این موضوع می تواند قابل پیشگیری باشد.

طبق تحقیقات بعمل آمده، زنان باید به جای مکمل های ویتامین D، غذاهای سرشار از ویتامین D بخورند چرا که متاسفانه مکمل ها تأثیرگذار نمی باشند. به عقیده یکی از محققین دانشگاه پزشکی ایکان، مصرف طبیعی  این ویتامین باعث می شود که احتمال ابتلای کودک شما به آلرژی ها کاهش یابد.

در مطالعه روی ۱۲۴۸ زن باردار و کودکانشان که نتیجه آن در مجله «آلرژی و ایمنی شناسی» به چاپ رسید، شرکت کنندگان از سه ماهه ی اول بارداری تا تولد و هفت سالگی کودکانشان تحت بررسی قرار گرفتند. بر اساس این تحقیق مادرانی که در دوره بارداری به صورت روزانه ویتامین D مصرف می کردند، احتمال ابتلای کودکانشان به تب یونجه (زکام در اثر حساسیت) به میزان ۲۰ درصد کمتر بود، بنابراین مادران باید با مصرف متناسب ویتامین D در دوران بارداری از سلامت خود و رشد سالم کودکان شان اطمینان حاصل کنند.

ویتامین D می تواند با متعادل کردن سیستم ایمنی بدن، فرد را در مقابل آلرژی ها محافظت کند، به عنوان مثال مصرف روزانه چند لیوان شیر می تواند فوائد بسیاری در تامین ویتامین D داشته باشد.

منبع: fitpregnancy.com

مطالب مرتبط
کلیه حقوق مادی و معنوی این پایگاه متعلق به گروه مادری می باشد. 1395

متن ارسال شده به این بخش